Mamička moja

  • Kód produktu: 2010201803
  • Dostupnosť: Obvykle do 3 dní

Obraz Mamička moja bol namaľovaný v roku 2018. Ide o olejomaľbu na  dreve. Na tento obraz bol vybratý veľký kus lipového dreva nádherného tvaru.


Kroj z Modrovej
Toto dielo zachytáva matku v krásnom kroji  s jemnou modrou výšivkou s väčšími dierkami a netradičnou svetlomodrou sukňou z  obce Modrová v trnavskej oblasti. Ženy z tejto obce nosili ku kroju i vyšívaný čepiec, ktorý som zamenila za veniec z farebných kvetov, ktorý symbolizuje túžbu po mladosti. Mamička je veselá, akoby si len odskočila od každodenných povinností, obliekla si svoje najkrajšie šaty aby si urobila radosť, alebo sa  vybrala  na hody či do kostola.

Spodná časť obrazu zachytáva chlapca so srdcom v dlaniach, ako keby chcel povedať ,, mamička ja ti dávam celé moje srdiečko, tak ťa ľúbim". Symbolika lásky dieťaťa k matke je podčiarknutá motívom motýľov vylietajúcich od chlapca smerom hore k mamičke. Motýľ je symbolom nesmrteľnosti, transformácie, duše. Autorka zachádza vo svojich myšlienkach ďalej.   Motýľ znázorňuje nesmrteľnú lásku dieťaťa k matke. I keď tu už moja mamička nebude, budem na ňu s láskou myslieť a ľúbiť ju navždy.

Ide o obraz väčších rozmerov, kedy postavy znázornené na tomto kuse dreva sú namaľované v skutočnej, reálnej veľkosti. Obraz, ktorý rozjasní každý priestor a dodá mu úplne iný rozmer, svojou jedinečnosťou, farebnosťou i myšlienkami.

ROZMERY OBRAZU: VÝŠKA 160cm, ŠÍRKA 60cm. 

Ďalšie informácie
Rozmery obrazu 160cm - výška, 60cm - šírka
Technika Olejomaľba na dreve
Autor diela Mgr. Eva Comorková - Kadurová

Súvisiace produkty