Tajomstvo

  • Kód produktu: 0105202279
  • Dostupnosť: Obvykle do 3 dní

TAJOMSTVO

Tento obraz skrýva viacero myšlienok. Hlavnou myšlienkou celého diela je láska. Láska dvoch mladých ľudí, ktorí sú oblečení v kroji z Dobrej Nivy. Pár sa lúči. 

Žena je v požehnanom stave a tak sa medzi nimi objavuje dieťa. Dieťa, ktoré všetko počúva, je súčasťou celej situácie. Ono však ostáva s mamičkou i po odchode otecka za prácou. Dieťa je ukryté v matkinom lone, ktoré sa pri bližšom pohľade mení na presýpacie hodiny. Čas týchto hodín plynie a pomaly sa napĺňa. Naplnenie prichádza narodením dieťatka. Čas sa presýpa do skutočného života na zemi. Do dediny, kde sa má dieťatko narodiť a prežiť svoje detstvo a možno i celý život. Obraz znázorňuje tajomstvo lásky, ktoré sa mení na tajomstvo života. Symbol vtáka, ktorý sa nachádza vo vrchnej polovici obrazu znázorňuje dušu. Dušu dieťatka, ktorá prichádza na tento svet.


Kroj z Dobrej Nivy

Žena má oblečený tradičný odev mladších vydatých žien. Na tmavej sukni má čiernu hodvábnu zásteru s bohato ozdobeným spodným okrajom s výšivkou z rastlinných motívov. Hore má oblečené biele riasené rukávce "oplecko", ktoré sú na rukávoch zdobené širokým pásom výšivky cez riasy. Na hlave má biely vyšívaný priliehavý čepiec "kápku" s vlasmi učesanými "do kotúčky" (vrkoče obkrútené okolo hlavy). 


Obraz Tajomstvo bol namaľovaný v roku 2021. Ide o olejomaľbu na dreve. 

ROZMERY OBRAZU: VÝŠKA 124cm, ŠÍRKA 35cm. 


Ďalšie informácie
Rozmery obrazu 124cm - výška, 35cm - šírka
Technika Olejomaľba na dreve
Autor diela Mgr. Eva Comorková - Kadurová

Súvisiace produkty